אני רותם קליגר חליוא

מרצה, חוקרת וכותבת על מצוקות החיים המודרניים (וגם על איך לשרוד אותן)

רותם קליגר אנתרופולוגיה

מכירות ומכירים את התחושה הזו שהכל בסדר, אבל הכל גם ממש לא בסדר? יש עבודה, יש משפחה אבל משהו בכל זאת מעיק 24/7? לא משנה כמה מצליחה, כשרונית ועטופה בחברים נראיתי מבחוץ, תמיד הרגשתי לא מספיק. תמיד הרגשתי בודדה, לחוצה, חרדה וחסרת משמעות. איך שוברים את הלופ הזה?

יצאתי למחקר אנתרופלוגי בגואטמלה כדי לגלות.

בכפר צונונה על גדות אגם אטיטלן, חייתי בחווה והתבוננתי על המפגש בין אנשי המאיה לבין מהגרים ותיירים (כמוני) שמתעניינים ב"חיים פשוטים", חיבור לטבע וחידוש מסורות עתיקות. ביצעתי תצפיות, ראיונות עם עשרות נשים וגברים והשתתפתי במגוון טקסים ומסורות מקומיות. שאלתי אנשים ממה הם מנסים להירפא והאם זה עובד? למה הם בחרו לעזוב חיי נוחות בעיר ולגור בכפר שבו כל יומיים – שלושה נופל החשמל? ומה יש להם כאן שנחסך מהם קודם?

ככל שהמחקר האקדמי והאישי שלי העמיק למדתי שתופעות אנושיות הן תמיד מורכבות ומלאות יותר סימני שאלה מסימני קריאה. זה מסע ארוך, ואשמח אם תצטרפו אליי בדרך.

אם הנושאים האלו מסקרנים אותך אפשר להעמיק כאן:

על הדברים היפים באמת

אני גרה עם בן זוגי בחיפה ומשתדלת לקיים אורח חיים איטי ומתחשב בסביבה. בזמני הפנוי תמצאו אותי משוטטת ביער, מתרגלת יוגה, קוראת ספר טוב או צופה בהארי פוטר.

מה עוד? הטלפון שלי לא נכנס לחדר השינה, אני מדברת וקוראת ספרדית שוטף, בשלנית חובבת, טבעונית ותיקה וחברה טובה מאוד. עכשיו ספרו לי אתם, יהיה לי נעים מאוד להכיר.

רוצה לקבל ממני מכתבים?

הניוזלטר שלי מרכז תובנות, המלצות ומחשבות מקיימות
זאת הדרך שלי לשמור על קשר אישי יותר ולהנגיש ידע יותר מעמיק ומורכב.

לחיים מקיימים, רותם.