מפת הדרכים

חוברת עבודה לתכנון שנה, הצבת מטרות ויצירת מפת דרכים אישית.

לנווט בחיים האלה זה לא דבר קל. 

גם כשהמטרות, החלומות והתקוות שלנו ברורות, בכל כמה צעדים אנחנו נתקלים במכשול; הציפיות של ההורים שלנו, נורמות חברתיות, מה יחשבו עלינו חברים מהתיכון? אפשרויות התעסוקה הנגישות בעיר שלנו וכן הלאה (זאת באמת רשימה בלתי נגמרת).

מהצד השני, התקשורת והרשתות החברתיות מפמפמות לנו בראש משפטים כמו: "השמיים הם הגבול" ו"הכל תלוי בך". פרדוקס.

כאן בדיוק נכנסת "מפת הדרכים" לתמונה: היא מהווה גשר בין עולם החלומות והמטרות הגדולות שלנו לבין תכנון ריאלי ופרקטי להגשמתם.

החוברת מגיעה בקובץ PDF ישירות למייל, מדפיסים, מסכמים ומתכננים את השנה החדשה בצורה חכמה, פרקטית ומרגשת.

מפת הדרכים חוברת תכנון שנה

אז מה יש בחוברת? 

+ תרגילי סיכום שנה והודיה. 

+ תרגילי כתיבה ומחשבה רוחניים, תודעתיים וגם מאוד פרקטיים שיסייעו לנו להתכוונן אל השנה החדשה.

+ "אבני דרך" – טעימות מתוך עולם האנתרופולוגיה, הסברים קצרים ומרתקים שיסייעו לנו ליצור את המסע היחודי שלנו.

מה אין בחוברת? משפטים כמו – "רק את/ה אחראי/ת לגורלך" או "מחשבה יוצרת מציאות". לא כי למחשבות אין כוח ומשמעות, אלא משום שבפועל חלקים גדולים מהמציאות שלנו דווקא כן מוגדרים על ידי הבניות חברתיות ותרבותיות. 

החוברת תעזור לנו להגדיר את המטרות והחלומות שלנו מתוך מודעות גם לכוחות חיצוניים שפועלים עלינו; נכיר בהם, לא נתכחש אליהם ונסלול את הדרך שלנו לצידם, לפעמים בעזרתם ולעיתים על אף קיומם. 

מספרים על החוברת שהיא עושה סדר בראש וטוב בלב...

תגובה חיובית
חוברת תכנון שנה תגובה
תודה על חוברת תכנון שנה
רותם קליגר חוברת תכנון שנה מפת הדרכים

שאלות נפוצות

האם החוברת היא לשימוש חד פעמי?

ממש לא! ברגע שהזמנת את החוברת יגיע אלייך למייל קובץ PDF שישאר אצלך לנצח. בכל שנה (או בכל פעם שיעלה הצורך בתכנון ארוך טווח), ניתן יהיה להדפיס אותה ולמלא מחדש.

מה שונה בין החוברת הזאת לבין חוברות עבודה ותכנון שנה אחרות?

החוברת נותנת קונטרה לכל מני אמירות כמו "השמיים הם הגבול" ו"הכל תלוי בך" (כי לא הכל תמיד תלוי רק בך!).
יש בה תרגילים של תכנון והתכווננות אבל יש בה גם "אבני דרך" עם דוגמאות והסברים של מושגים אנתרופולוגיים שמחזירים לתמונה את ההבניות והכוחות החברתיים והתרבותיים שפועלים עלינו כל הזמן וגם הם (יש שיגידו בעיקר הם) מכתיבים לנו את הדרך.
הרעיון הוא להכיר בהם, לא להתכחש אליהם ולסלול את הדרך שלנו מתוך מודעות, לצידם, לפעמים בעזרתם ולפעמים נגדם…
מצד אחד זאת חוברת עבודה קלילה וכיפית, ממש מתנה לעצמך ומצד שני היא באמת פרקטית ועוזרת לנו לפתוח את השנה עם כיוון ברור יותר.

העבודה בחוברת היא אישית או קבוצתית?

בעיקרון זאת חוברת עבודה לתכנון שנה אישית. השאלות הן לגבי השנה והמטרות שלך וחשוב להתבונן פנימה ולשאול מה באמת אני רוצה ולא אף אחד אחר. יחד עם זאת, לגמרי אפשר להדפיס כמה עותקים, לשבת עם חברים או עם הצוות במשרד או בתנועת הנוער ולאפשר זמן עבודה משותף כאשר כל אחד ואחת כותבת בחוברת שלה. לאחר מכן אפשר לעשות מעגל שיתופים וולונטרי ולתמוך זה בזו.

מה לעשות אם לא הבנתי את אחד התרגילים בחוברת?

אפשר לפנות אליי באופן אישי בעמוד יצירת קשר או באינסטגרם. אשמח לעזור בכל שאלה וגם לשמוע שיתופים ומחשבות אחרי העבודה עם החוברת!
אגב, אין דרך נכונה / לא נכונה למלא אף תרגיל. מה שהבנת זה כנראה מצוין. הרעיון הוא שהחוברת תתמוך בך! אין ציון בסוף 🙂

למה חשוב לעשות תכנון שנה?

אם אנחנו לא שמות מילים על הרעיונות המדהימים שמרחפים לנו בראש הם ב200% ימשיכו לרחף שם. תכנון שנה זאת הזדמנות להודות – אפילו רק מול עצמנו שיש לנו מטרות גדולות ולכתוב אותן במילים פשוטות. ממי יש לנו להתבייש? מקסימום כתבנו וזרקנו לפח, אבל עצם הכתיבה והניסוח של הרעיון הם כבר צעד ענק בדרך.

כמה זמן לוקח למלא את חוברת תכנון השנה?

זמן העבודה הוא אישי ותלוי אך ורק בך. אני ממליצה לקחת את הזמן, למלא את כל התרגילים, לקרוא את כל אבני הדרך ולאפשר לתובנות לצוף. אפשר למלא את כל החוברת ביום אחד או לשריין לעצמך שלוש קוביות בלו"ז ולמלא כל פרק שלה בנפרד (היא מחולקת לשלושה פרקים). חשוב לזכור שזה צריך להיות כיף ומעורר השראה ולא איזה תיק שצריך להיפטר ממנו…

רוצה לקבל ממני מכתבים?

הניוזלטר שלי מרכז תובנות, המלצות ומחשבות מקיימות
זאת הדרך שלי לשמור על קשר אישי יותר ולהנגיש ידע יותר מעמיק ומורכב.

לחיים מקיימים, רותם.